UPS!!!!!
-> Filteri, pumpe i filtracioni sistemi

#1: UPS!!!!! Autor: st.nemanjaLokacija: Zrenjanin PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 12:43 pm
    ----
Kada sam hranio ribice, slucajno mi je upala cela hrana iz bocice u vodu...
U bocici je bil mozda 3-4 mm hrane... Sta da radim????

#2: Re: UPS!!!!! Autor: st.nemanjaLokacija: Zrenjanin PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 12:44 pm
    ----
Akvarijum od 50l...

#3: Re: UPS!!!!! Autor: GoblinLokacija: Beograd PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 1:02 pm
    ----
Napravi usisivač,usisaj što se da usisati.
Ako po vodi plutaju krupni komadi,pokušaj da ih izvadiš mrežicom.I učestalije menjaj vodu,recimo na 3 dana po 10%.
Nemoj odmah zameniti veliku količinu,jer time nećeš postići mnogo,bolje su češće zamene manje količine vode.

U koliko si u mogućnosti meri parametre vode s vremena na vreme-to su ti najbolji pokazatelji u kom smeru treba da ide odbrana od smanjenja kvaliteta vode!

#4: Re: UPS!!!!! Autor: AQwaRiOLokacija: Njemacka PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 1:12 pm
    ----
Uh, jeli to hoces da ugojis ribice a Laughing
Ako nemas usisnu cev, uzmes jednu plasticnu flasu i odseci joj dno, na vrhu postavi/pricvrsti nekih 1m creva i izvlacenjem vode usisaj sa dna sav visak hrane i prljavstine. Nemoj prazniti AQ vise od pola i onda samo dopuni vodom. Ako nemas odstojale vode onda istoci nekih 20L vode u posudu i ostavi bar neko vreme (1-2 h) da bi malo izvetrio Hlor i te stvari...
Ne znam kakav Filter imas ali njega nemoj sada da peres ma koliko da je hrane pokupio, to uradi posle 2-3 dana!

#5: Re: UPS!!!!! Autor: st.nemanjaLokacija: Zrenjanin PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 1:56 pm
    ----
Posto je ta usisna cev???
I da li ribice mogu da crknu zbog toga?

#6: Re: UPS!!!!! Autor: krckoLokacija: novi beograd PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 2:21 pm
    ----
Ako kupujes "sifon" , to i nije preskupo u prodaji. Mozes i sam da napravis .
Kako si prosuo dosta hrane uradi sifoniranje u kratkom periodu , kao sto su te savetovali, ali po mali deo svaki drugi-treci dan.
Ako se prezdreru, mogu uginuti, nemaju kontrolu u jelu . Pozdrav


Poslednji izmenio krcko dana Čet Apr 26, 2007 2:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

#7: Re: UPS!!!!! Autor: MiloshenkoLokacija: Obrenovac PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 2:22 pm
    ----
Zabranjeno je pisati o tome sta koliko kosta,ali napisacu ti da nije skupo.Mada,mozes i sam da odradis taj deo posla uz pomoc obicnog creva kao kad izvlacis vodu iz aq.
Da li mogu da crknu...?Pa,ribice ce jesti dokle god ima hrane u aq,bar je takav slucaj sa mojim.Uradi kao sto ti je rekao Goblin-sa povrsine pokupi mrezicom,a sa dna crevom.

#8: Re: UPS!!!!! Autor: pandoricaLokacija: Zagreb / Sveta nedjelja PošaljiPoslato: Čet Apr 26, 2007 3:13 pm
    ----
pokupi sto vise mozes mrezicom, pousisaj dobro dno patentom koji su ti kolege opisale, mijenjaj nekoliko dana po 10-15% vode, ribe hrani minimalno da ne moze minimalnije ili cak danas i sutra uopce nemoj hraniti (iako im nista ne bi bilo ni od par dana posta)... Wink

#9: Re: UPS!!!!! Autor: MrvicaLokacija: Beograd, Srbija PošaljiPoslato: Pet Apr 27, 2007 12:41 am
    ----
Da bi dobio najbolji način na koji da pokupiš višak, trebao si i da napomeneš i o kojoj se vrsti hrane radi (lisnata, proteinska....).
nNjosnovnije je da redovno narednih dana menjaš manje količine vode kako ne bi došlo do drastičnog poremećaja parametara vode.



-> Filteri, pumpe i filtracioni sistemi

Sva vremena su GMT + 1 sat

Strana 1 od 1